Ботев (Пловдив) постигна първа победа по време на лагера в Банско

Ботев (Пловдив) постигна първа победа в последния си контролен мач от лагера в Банско, след като се справи с 2:0 над над новака в румънската Лига 1 Политехника (Яш). Мартин Секулич откри за пловдивчани в 27-ата минута, а през второто полувреме юношата на клуба Димитър Тонев вкара от дузпа за крайния резултат.

В първите 25-30 минути двата отбора създадоха по едно положение. А само минута след пропуска на Абдулайе Траоре за Ботев, съотборникът му Мартин Секулич откри резултата. Той получи подаване от втора позиция и прати топката в мрежата. До края на първата част въпросните двама нападатели пропуснаха по още веднъж да вкарат за българския отбор.

Ботев стигна до втория си гол в 62-ата минута от дузпа, която беше отсъдена заради игра с ръка на защитник при удар на резервата Думбоя. Димитър Тонев, който също влезе като смяна, вкара за 2:0 с красив прехвърлящ удар над вратаря. До края на мача "жълто-черните" можеха да вкарат още, но най-напред Траоре стреля в гредата, а след него два пропуска направи Точукву Ннади.

Снимка: Официален "Фейсбук" на Ботев (Пловдив)"