Фалстарт за Генчев начело на Ботев (Пд), "канарчетата" отстъпиха на румънци в първата си контрола

Ботев (Пловдив) стартира контролите си от предсезонната подготовка със загуба. "Канарчетата" отстъпиха на Университатя (Крайова) с 0:2 в неофициалния дебют на новия треньор на отбора Станислав Генчев. Проверката в Банско бе предавана пряко по Sportal TV и Sportal.bg

Александру Крецу (5’) се разписа в началото на срещата, а четвърт час преди края на редовното време Флорин Гаспар удвои преднината на своя тим. "Жълто-черните" направиха куп пропуски пред вратата на румънците, които в крайна сметка попречиха на Ботев да стигне поне до равенство.

В 5-ата минута румънците излязоха напред в резултата. Футболистите на Университатя организираха добра атака, при която Александру Крецу бе изведен очи в очи с Ханкич и хладнокръвно го преодоля.

120 секунди по-късно "жълто-черните" отговориха с опасен удар на Мартин Секулич, който обаче бе отразен от противниковия страж. В следващите минути Ботев създаде още няколко добри ситуации, които така и не суъмя да реализира.

В средата на първата част Самуел Акере получи страхотно подаване в наказателното поле, но не успя да преодолее Лауренцио Попеску. В 40-ата минута вратарят на Университатя отрази опасен изстрел на Траоре от границата на пеналтерията.

В самия край на полувремето и Димитър Тонев бе отказан от Попеску, след като румънският страж се справи и с неговия коварен удар, който щеше да влезе под напречната греда.

"Жълто-черните" започнаха по-активно и след почивката, но трудно достигаха до нещо по-опасно пред вратата на съперника си. В следващите минути двата отбора заиграха равностойно, като събитията се развиваха предимно в средата на терена.

Четвърт час преди края на срещата Университатя удвои преднината си. Менди свали по много добър начин топката към Флорин Гаспар, който я засече от движение и, благодарение на рикошет в крака на Станислав Работов, влетя неспасяемо в мрежата на Стефан Смъркалев.

В 85-ата минута Николай Минков се озова сам срещу вратаря на румънския отбор, но ударът му бе спасен и с това се изчерпа всичко по-интересно в двубоя.

БОТЕВ (ПД) 0:2 УНИВЕРСИТАТЯ (КРАЙОВА)

0:1 Александру Крецу (5)
0:2 Флорин Гаспар (75)

БОТЕВ (ПД): 1. Хидайет Ханкич, 3. Джеферсон Гранадо, 4. Хуго Аззи, 6. Моузес Енокела, 9. Мартин Секулич, 15. Джеймс Ето'о, 16. Самуел Акере, 19. Абдулайе Траоре, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър Ван Хертъм, 25. Станислав Работов;

УНИВЕРСИТАТЯ: 21. Лауренцио Попеску, 15. Юрай Бадел, 14. Карло Томашек, 39. Йонуц Митран, 38. Флорин Борта, 4. Александру Крецу, 23. Михай Капацана, 28. Александру Митрица, 37. Мариан Данчу, 9. Андрей Иван, 19. Елвир Колич.

Снимки: "Фейсбук" на Ботев (Пловдив)