Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Сърбия загря за визитата в България със зрелищен обрат

Сърбия загря за визитата си в Разград със зрелищен обрат и успех с 3:2 в контролна среща с Йордания. Мачът се игра на стадион "Дженерали Арена" във Виена и бе доста атрактивен, а накрая западните ни съседи ликуваха. Така те ще дойдат с повишено самочувствие за сблъсъка с България след четири дни.

Сърбия откри резултата още в 7-ата минута. Тогава след центриране от корнер Урош Рачич с глава продължи към Еракович, който отблизо бе точен за 1:0.

През втората част обаче Йордания направи пълен обрат. Първо в 53-тата минута Махмуд Ал Марди бе оставен напълно непокрит в наказателното поле, той получи чудесно центриране и с глава порази вратата за 1:1.

В 67-ата минута азиатците направиха и пълен обрат. Те организираха многоходова атака на скорост, топката бе подадена за Муса Ал-Тамари, който я засече във вратата за 1:2.

Сърбия обаче отново изравни резултата в 83-тата минута. Тогава след центриране от фаул Сергей Милинкович-Савич с глава продължи към Деян Йовелич, който също с глава се разписа за 2:2.

Малко след това срещата бе прекъсната за кратко, а двата отбора се прибраха в съблекалните. Причината за това бе нахлуване на фенове на терена.

След подновяването на двубоя Сърбия стигна и до победата. В 89-ата минута Филип Младенович центрира остро за Йовелич, който с глава успя да засече кълбото в мрежата за крайното 3:2.