Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Полша загря за България със страхотен обрат и победа срещу Иран

Световният вицешампион Полша записа втора поредна победа в тазгодишната Лига на нациите. Възпитаниците на Никола Гърбич успяха да сътворят страхотен пълен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (23:25, 23:25, 25:21, 25:15, 15:13) срещу коравия тим на Иран във втория си мач от турнира в Група 2 от първата седмица на световната надпревара, игран този следобед в Нагоя (Япония).

България удари четвъртите в света и записа страхотна първа победа в Лигата на нациите

По този начин "Дружина полска" е с 2 победи от 2 мача и 5 точки в актива си до момента. За Иран това беше втора поредна загуба, като те имат една единствена спечелена точка от днешната среща. Утре (9 юни) Полша ще играе срещу България, която тази сутрин постигна страхотна първа победа над Словения с 3:0 гейма. Двубоят е от 10,10 часа българско време. "Персите" пък ще имат почивен ден, а в събота (10 юни) ще спорят срещу Китай.

Най-полезни за Полша станаха Камил Семенюк (1 ас, 63% ефективност в атака и 28% перфектно посрещане) и влезлият като резерва още в първия гейм Давид Дулски (2 блока, 2 аса и 50% ефективност в атака) с по 16 точки за победата. Матеуш Биениек и Артур Шалпук добавиха по 15 точки за успеха.

За тима на Иран Амин Есмаеилнеджад (1 блок, 1 ас и 45% ефективност в атака) и Пория Хосейн (2 блока, 1 ас, 48% ефективност в атака и 7% перфектно посрещане) завършиха със 17 и 15 точки.

ПОЛША - ИРАН 3:2 (23:25, 23:25, 25:21, 25:15, 15:13)

ПОЛША: Гжегож Ломач 1, Карол Бутрин 2, Камил Семенюк 16, Якуб Шимански 6, Матеуш Биениек 15, Карол Урбанович 3 - Камил Шимура-либеро (Карол Клос 9, Давид Дулски 16, Артур Шалпук 15, Ян Фирлей, Миколай Савицки)

Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ

ИРАН: Джавад Каримисухелмаей 1, Амин Есмаеилнеджад 17, Мохамаджавад Манавинеджад 11, Пория Хосейн 15, Сейед Мусави 9, Мохамад Велизадех 8 - Мохамадреза Хазратпурталатапех-либеро (Али Хаджипур 4, Мохамад Вади, Шахруз Хомайонфарманеш, Мортеза Шарифи 7)

Старши треньор: НУРИ АТАЕЙ.

Снимки: volleyballworld.com