Левски досега е безапелационен в баражите си за Европа

Левски финишира на четвърто място в класирането в efbet Лига и се класира на бараж за Лигата на конференциите. Така “сините” за четвърти път в историята си ще участват в подобна битка. Досегашните три двубоя обаче бяха за друг турнир – Лига Европа.

Ас на Левски пропуска баража с Арда

Интересното е, че до момента столичани винаги са ликували на „Герена“. Първият път е на 4 юни 2017 година. Тогава те приемат Верея и с мъки се налагат над съперника. Левски води с 1:0 в добавеното време, когато Иван Бандаловски вкарва и праща сблъсъка в продължения. Там голове на падат, а столичани показват по-здрава психика при дузпите. През следващата кампания те приемат Черно море на плейоф за евротурнирите. Този път не срещат никакви затруднения и побеждават с 4:1. През 2018/19 пък на „Герена“ е подчинен Етър.

Историята също така показва, че нито един тим от втората част на таблицата, не е успявал да победи третия или четвъртия в подреждането след края на редовния сезон. В досегашните 6 случая неизменно по-горностоящия в подреждането отива в Европа. По този сценарий освен трите пъти, в които е триумфирал Левски, по веднъж крайни победители са излизали Арда, Славия и Ботев Пд. Това доказва, че "домашните стени" в този решаващ двубой винаги помагат.

Предстои да видим дали Левски ще продължи с успехите в събота и при домакинството на Арда.