ЦСКА 1948 се окичи с бронза

Отборите на ЦСКА 1948 и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в сблъсък от последния кръг на efbet Лига. Главен съдия на срещата бе Валентин Железов, а с този резултат и загубата на Левски в дербито с ЦСКА - София "червените" се гарантираха сигурно участие в квалификациите за европейските клубни турнири. ЦСКА 1948 завършва на трето място, а Левски на четвърто, което означава, че "сините" ще играят бараж срещу седмия Арда (Кърджали).

Пирова победа за ЦСКА - София! Андреев "закопа" Левски, но "червените" също плачат

Мачът бе много важен за футболистите на Атанас Рибарски. Отборът се нуждаеше от само една точка, за да си гарантира място в Европа.

Интересен факт е, че ЦСКА 1948 има четири равенства в първата шестица, като в последния кръг завърши 1:1 с ЦСКА - София.

В 3-ата стражът на Локомотив Пловдив Кристиан Томов сгреши и прати топката на пътя на Ради Кирилов, който я овладя, но не успя да нанесе хубав изстрел. В 10-ата минута Радослав Кирилов бе намерен с дълго подаване в наказателното поле на гостите. Той стреля от въздуха, но Кристиан Томов отрази. В 27-ата минута младокът от състава на гостите Петър Андреев шутира добре, но Генадий Ганев се намеси отлично. В 41-ата минута нов шут на Петър Андреев прелетя встрани от вратата. Секунди след това Джовани също нямаше късмет.

В 50-ата минута младокът Петър Андреев бе изведен сам срещу вратаря на ЦСКА 1948. Футболистът на пловдивчани не се поколеба и шутира веднага, като Генадий Ганев се отчете с много добра намеса. Впоследствие се оказа, че нападателят е бил в положение на засада

В 76-ата минута Джовани подаде в коридор към Бабакар Дион, който изскочи зад гърба на защитата на "червените". Крилото на Локомотив отправи много качествен удар в долния десен ъгъл на вратата, с което преодоля Генадий Ганев. Страничният съдия обаче вдигна своя флаг и попадението не бе зачетено, а след преразглеждането на ситуацията от ВАР решението на съдиите бе потвърдено.

В 82-рата минута Бирсент Карагарен можеше да накаже своя бивш отбор, но стреля над вратата. Светослав Диков видя своя съотборник, който бе с лице към вратата. Нападателят извади топката назад, но Карагарен шутира в аут.

ЦСКА 1948 - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:0

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 33. Генадий Ганев, 15. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 44. Ангел Грънчов, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев, 22. Реян Даскалов, 99. Радослав Кирилов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев;

ЛОКОМОТИВ: 81. Кристиан Томов, 50. Йосип Томашевич, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва. 15. Пиер Зебли, 19. Кристиан Мендоса, 7. Бабакар Дион, 10. Джовани Бариани, Димитър Илиев, Петър Андреев;

Стадион: "Витоша", Бистрица
Главен съдия: Валентин Железов
Начало: 18:45 часа

Снимки: Startphoto