Фалстарт за България в Лигата на нациите

Националният отбор на България за мъже започна участието си във Волейболната лига на нациите с поражение с 2:3 (20:25, 25:21, 21:25, 25:20, 9:15) гейма от Китай.

Двубоят, който се игра в японския град Нагоя, бе повторен дебют начело на националния тим за селекционера Пламен Константинов.

Следващият мач на България е в четвъртък от 6:00 сутринта срещу състава на Словения.

Волейболистите на Китай стартираха ударно и поведоха с 4:0. Димитър Димитров реализира точка за България - 1:4. Нова атака на Димитър Димитров от зона 2 по правата - 2:5. Единична блокада на Александър Николов и 7:8. Българските волейболисти изравниха резултата при 9:9. перфектна комбинация Георги Братоев - Александър Николов - 10:10. технично отиграване на Димитър Димитров и България поведе с 12:11. Наставникът на Китай Ву Шън взе прекъсване. Пайп на Александър Николов и 13:13. Атака на Мартин Атанасов направи резултата 15:15. Волейболистите на Китай поведоха с 3 точки при 19:16. Китайците увеличиха преднината до 21:17. Няколко български непредизвикани грешки изведоха азиатците до геймбол при 24:18. Александър Николов отигра трудна топка в атака за 19:24. Ас на Алекс Николов - 20:24. Китай спечели първата част с 25:20.

Светослав Гоцев се появи в игра в началото на втората част. Блокада на Светослав Гоцев и 2:2. Пън Шикун атакува в центъра за 9:7 за Китай. Георги Братоев остави без блокада Димитър Димитров и той атакува мощно за 8:9. Мартин Атанасов атакува по правата от зона 2 за 9:10. Ас на Мартин Атанасов изравни резултата при 10:10. Нов ас на Мартин Атанасов и България поведе с 12:11. Ву Шън взе прекъсване за Китай. Великолепна атака на Алекс Николов и 12:11. Алекс Грозданов контраатакува за 13:11. Националите успяха да поведат с 15:13. Българска блокада донесе преднина от 4 точки за възпитаниците на Пламен Константинов - 18:14. Ву Шън взе второто си прекъсване за Китай във втората част. Димитър Димитров отигра отлично в атака за 19:15. Българските волейболисти поведоха с 21:17 след двойна блокада на Алекс Грозданов и Димитър Димитров. Перфектна комбинация Георги Братоев - Алекс Грозданов и геймбол при 24:20. Мартин Атанасов се справи с китайската блокада от зона 4 за 25:21.

Третата част започна равностойно до 4:4. Мартин Атанасов атакува по правата от зона 4 за 8:9. Блокаут на Мартин Атанасов и 9:10. Блокаут на Алекс Николов - 11:12. Мощна атака на Димитър Димитров по блокадата и равенство при 12:12. Ас на Димитър Димитров изведе България напред - 13:12. Нова мощна атака на Димитър Димитров от зона 2 по правата и 14:12. Алекс Николов атакува над блокадата от зона 4 - 15:13. Страхотна блокада на Алекс Грозданов - 16:13. Ву Шън взе прекъсване за Китай. Алекс Грозданов реагира бързо край мрежата за 17:15. Мартин Атанасов атакува по правата за 18:16. Мощна атака на Димитър Димитров по правата от зона 4 - 19:18. Димитър Димитров докосна мрежата и Китай поведе с 21:19. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Алекс Николов атакува мощно по правата от зона 4 - 20:21. Алекс Николов атакува технично - 21:22. Грешка в организацията на българската игра и Китай стигна до геймбол при 24:21. Китай спечели третата част с 25:21.

Волейболистите на Китай поведоха с 5:2 в началото на 4-ия гейм. Николай Пенчев се появи в игра за България. Троен блок спря атака на Димитър Димитров - 3:7. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Нова блокада спря атака на Димитър Димитров - 4:8. Отлична комбинация Георги Сеганов - Алекс Николов - 5:8. Нова атака на Алекс Николов - 6:9. Николай Пенчев атакува по блокадата за 9:10. Двойна блокада на Николай Пенчев и Светослав Гоцев и равенство 10:10. страхотен пайп на Алекс Николов и България поведе с 11:10. Единична блокада на Светослава Гоцев - 12:10. Троен блок спря атака на Николай Пенчев и 12:13. Ас на Ли Йончжън - 14:12 за Китай. Блокада на Светослав Гоцев изравни резултата при 14:14. Успешна атака на Алекс Николов и грешка в организацията на играта на Китай и България поведе с 16:14. Ву Шън взе прекъсване за Китай. Светослав Гоцев атакува мощно м центъра за 17:15. Алекс Николов атакува мощно по диагонала от зона 4 - 18:15. Алекс Грозданов отигра технично в атака за 20:17. Грешка на Чжан Жинлийн и 21:17. Алекс Николов атакува над блокадата по диагонала от зона 4 за 22:18. Националите стигнаха до геймбол при 24:19. Николай Пенчев атакува успешно по диагонала от зона 4 и България спечели четвъртата част с 25:20.

Китай поведе с 2:0 в началото на решаващия тайбрек. "Пирон" в полето на азиатците от Алекс Николов и 1:2. Нова мощна атака на Алекс Николов от зона 4 - 2:2. Алекс Николов заби уникална топка в първия метър, но в аут - 2:4. Страхотна комбинация Георги Сеганов - Алекс Грозданов - 3:4.

Ас на Чжан Жинлийн и 4:7. Мартин Атанасов замени Александър Николов. Китай поведе с 8:5. Сервис на Георги Сеганов накара китайците да сгрешат - 7:9. Алекс Николов се завърна в игра. Технична атака на Чжан Жинлийн и Китай поведе с 12:8. Пламен Константинов взе прекъсване за България.

Аспарух Аспарухов замени Димитър Димитров. Светослав Гоцев атакува отлично в центъра за 9:12. Илия Петков влезе в игра. Александър Николов атакува в аут и азиатците поведоха с 13:9. Ас на Бин Уан и 14:9. Китай спечели тайбрека с 15:9.

Александър Николов стана най-резултатен за България с 22 точки (1 ас, 2 блока).

Димитър Димитров добави 15 точки (1 ас, 2 блока).