Странно решение на съдия създаде огромен проблем на ЦСКА 1948 преди мача с ЦСКА - София

Решението на рефера Георги Гинчев, който вдигна странен жълт картон на Елитон в 94-ата минута при равенството (2:2) на ЦСКА 1948 срещу Лудогорец създава огромни главоболия на “червените”, научи Sportal.bg.

При безобидна ситуация 195-сантиметровият защитник изби топката с глава след единоборство с много по-ниския Тисера. Гинчев не само отсъди фал, но и декорира в жълто бразилеца. Това бе девети жълт картон за него и поради наказание от две срещи ще гостуването на ЦСКА - София на “Армията” и домакинството срещу Локомотив (Пловдив).

Именно Елитон е най-добрият футболист на ЦСКА 1948 що се отнася до играта с глава при статични положения. Защитникът е отбелязал цели четири попадения през този сезон.

Това обаче не е единственото главоболие за тима от Бистрица. Оказва се, че ЦСКА 1948 няма негов заместник, тъй като Раян Бидунга е контузен, а договорът на Лазар Марин изтече и вече не е част от отбора.

Вариантите са Атанас Рибарски да върне дефанзивния халф Реян Даскалов като партньор на Симеон Петров в центъра на отбраната или да привика някой от втория отбор на “червените”. Алтернативите са Ангел Грънчов или Барбоса. Първият има два мача за представителния тим, последният от които бе при равенството (3:3) срещу изпадналия Спартак (Варна). Барбоса пък все още няма записани минути в efbet Лига.