Етър отнесе дубъла на Ботев (Пд) в "Коматево"

Етър взеха втора поредна убедителна победа, след като си осигуриха завръщането в елита. След категоричното над Спартак (Плевен) с 3:0, днес етърци разбиха като гости и дублиращия отбор на Ботев (Пловдив) с 4:1.

Мартин Тошев отбеляза най-бързия гол за болярите от началото на първенството. Секунди след началния сигнал нападателят открадна топката от централния защитник на домакините и с удар покрай плонжа на вратаря вкара за 0:1. После играта се пренесе в центъра докъм средата на полувремето, когато Етър отново изригна. Хубава комбинация в 23-ата минута, започната от Георги Ангелов с подаване към Мартин Тошев, продължи с извеждане на Здравко Илиев. Капитанът надбяга по фланга бранителите, излезе сам и с удар в ъгъла удвои резултата.

В 31-ата минута красив гол отбеляза и Георги Ангелов. След заучено изпълнение на корнер намиращият се на задна греда бранител с мощен удар от воле над вратаря покачи на 0:3. Болярите продължиха да са пълни господари на терена, а четвъртото попадение падна в 65-ата минута. След центриране от корнер вратарят изби топката към Емануил Личев, който от няколко метра вкара за 0:4. Малко преди края на мача след едно центриране от корнер домакините стигнаха до почетен гол чрез Емил Найденов

Снимки: Startphoto