Арда притисна Славия за седмото място след ценен успех над Локо (София) в "Надежда"

Арда надделя над Локомотив (София) като гост с 3:1 в среща от 34-ия кръг на efbet Лига и спечели ценни три точки в борбата за седмото място, даващо право на участие в бараж за Европа. Алекс Петков откри резултата в полза на кърджалийци в шестата минута, а преди почивката Светослав Ковачев (37') удвои. Алан Диас върна един гол за "червено-черните" в 56-ата минута, а в самия край на двубоя Ласана Н’диайе сложи точка на спора.

По този начин Арда остава без загуба от началото на плейофната фаза в шампионата и се доближи само на две точки от седмия в класирането Славия, който по-късно днес има възможност отново да увеличи преднината си, тъй като има мач с Ботев (Пловдив) на "Колежа".

"Железничарите" остават на 9-а позиция в таблицата с 42 пункта, а в следващия кръг воденият от Станислав Генчев отбор приема "канарчетата", докато за Арда предстои домакинство на Славия.

18 Локомотив (София) 1:3 Арда

Гостите откриха резултата още в 6-ата минута чрез капитана си Алекс Петков. Защитникът се извиси над всички в наказателното поле при центриране от пряк свободен удар и с глава насочи топката неспасяемо във вратата на Бубакар Гай.

Малко след това Илия Юруков отправи силен изстрел от далечно разстояние, но кълбото попадна право в ръцете на стража на "червено-черните".

В 29-ата минута Давид Малембана също опита удар от дистанция, който обаче профуча над горната греда.

120 секунди по-късно Преслав Боруков получи страхотно извеждащо подаване зад гърба на противниковата защита, напредна с топката в половината на Локомотив и стигна до пеналтерията, но не успя да преодолее очи в очи вратаря на "железничарите".

По-активните действия на футболистите на Александър Тунчев дадоха резултат и в 37-ата минута Арда удвои преднината си. Преслав Боруков намери по отличен начин Светослав Ковачев на границата на наказателното поле, който стреля от движение и не остави шансове за намеса на Бубакар Гай.

Втората част започна равностойно, а домакините успяха да реализират първата си по-опасна ситуация пред вратата на Анатолий Господинов. Алан Диас засече с глава центриране от корнер и намали изоставането на своя отбор - 1:2.

Постепенно кърджалийци отново поеха инициативата и в 69-ата минута Ковачев бе изведен по десния фланг, след което центрира към Боруков, но ударът му с глава не намери очертанията на вратата.

В следващите минути темпото на игра спадна, а в самия край на редовното време първо изстрел на Станислав Иванов бе отразен от стража на Локо, а след това и Иван Коконов опита да вкара, но без успех.

Все пак няколко секунди по-късно Арда стигна до трети гол. Ласана Н'диайе бе изведен сам срещу Бубакар Гай и хладнокръвно го преодоля, с което оформи и крайния резултат.

ЛОКО (СОФИЯ) 1:3 АРДА

0:1 Алекс Петков (6)
0:2 Светослав Ковачев (37)
1:2 Алан Диас (56)
1:3 Ласана Н'диайе (90)

Стартови състави:

ЛОКО (СОФИЯ): 1. Бубакар Гай, 33. Алан Диас, 4. Мики Орачев, 12. Бруно Франко, 44. Божидар Кацаров, 5. Давид Малембана, 26. Красимир Милошев (К), 89. Матеус Дуарте, 39. Антонио Вутов, 70. Димо Бакалов, 11. Карлос Франса;

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 21. Радослав Цонев, 24. Алекс Петков (К), 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов.

Снимки: Владимир Иванов