Ботев (Ихтиман) се справи с Гранит в мач с пет гола

В мач от предпоследния кръг на Югозападната Трета лига Ботев (Ихтиман) постигна победа над Гранит (Владая) с 3:2. През първата част играта беше равностойна, но в самия край домакините успяха да се разпишат и да поведат. През втората част те удвоиха аванса си с гол от дузпа.

Ботев не се предаде и в типичен стил Борислав Балджийски реализира, матирайки безпомощния страж на домакините, връщайки интригата в двубоя в 65-ата минута. Малко по-късно Станислав Катранков беше точен с глава от няколко метра и изравни резултата.

Точка на спора сложи Валентин Лазаров с попадение в края на двубоя, а трите точки поеха в посока Ихтиман.

Така Ботев вече има 34 точки и заема 15-то място в класирането, а с такъв точков актив е и Септември II. В последния кръг в Ихтиман гостува Пирин (Разлог). Срещата е на 3 юни от 18:00 часа.