Балджийски герой за Ботев (Ихтиман) при обрат над Рилски спортист

Ботев (Ихтиман) обърна Рилски спортист като гост в мач от 31-вия кръг на Югозападната Трета лига и надделя с 2:1. Борислав Балджийски се превърна в герой за победителите, след като реализира и двата гола. Двубоят на стадион "Искър" в Самоков бе предаван пряко по Sportal TV и Sportal.bg.

И трите попадения в срещата паднаха след почивката. Домакините откриха резултата в 60-ата минута, когато точен от дузпа бе капитанът Алек Манолов. След това обаче бившият футболист на Славия Балджийски донесе успеха на своя тим.

В добавеното време на мача вратарят на гостите от Ихтиман Филип Димитров бе изгонен с втори жълт картон. През следващата седмица Рилецо ще изиграе отложения си двубой срещу третия отбор на ЦСКА 1948, докато за Ботев предстои домакинство на Надежда (Доброславци).

В четвъртата минута Андрес Пасколо получи страхотен пас от Николай Димитров, който го изведе очи в очи с противниковия страж. Първият удар бе спасен от Филип Димитров, но топката отново попадна в Пасколо, който направи по-трудното и не успя да уцели опразнената врата.

Ботев (Ихтиман) отговори с опасен изстрел на Балджийски, който профуча на сантиметри от десния страничен стълб. В следващите минути двата отбора създадоха по едно положение пред вратарите, но не се стигна до по-сериозна опасност.

19 Рилски спортист 1:2 Ботев (Ихтиман)

Малко след като измина половин час от началото на мача, Борислав Балджийски стреля опасно от фал в близост до наказателното поле, но не успя да намери целта.

В 36-ата минута нападателят на Рилецо Димитър Атанасов се озова на отлична стрелкова позиция, но ударът му не попадна в очертанията на вратата.

В самия край на първото полувреме Симеон Симеонов се отличи с две страхотни спасявания. Първо той отрази удар от воле на Георги Юруков, а след това от непосредствена близост Петър Попадийн също бе отказан от стража на домакините.

В 58-ата минута Димитър Атанасов бе съборен от Божидар Йотов в наказателното поле, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Капитанът на тима от Самоков Алек Манолов се нагърби с изпълнението и изпрати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл - 1:0.

10 по-късно Димитър Атанасов пропиля чудесна възможност да удвои преднината на своя отбор, след като пропусна от чиста позиция.

Четвърт час преди края на редовното време Рангел Игнатов стреля по диагонала, но вратарят на домакините внимаваше и улови кълбото.

В 78-ата минута капитанът на Ботев (Ихтиман) Борислав Балджийски получи подаване в пеналтерията на Рилецо, спря си топката и с мощен удар в близкия ъгъл не остави шансове на Симеон Симеонов.

В 85-ата отново Балджийски попадна в прегръдките на своите съотборници, след като бе изведен зад гърба на противниковата защита и технично прехвърли вратаря на домакините - 1:2.

Във втората минута от добавеното време Филип Димитров получи втори жълт картон заради бавене на играта и тръгна агресивно към главния съдия, но футболистите в зелено го спряха.

Рилски спортист 1:2 Ботев (Ихтиман)

1:0 Алек Манолов (60 - дузпа)
1:1 Борислав Балджийски (78)
1:2 Борислав Балджийски (85)

Стартови състави:

Рилски спортист: 1. Симеон Симеонов, 15. Денис Бучев, 5. Орлин Старокин (К), 6. Павел Петков, 21. Стефан Неделчев, 10. Алек Манолов, 13. Андрес Пасколо, 4. Николай Димитров, 17. Цветан Митев, 9. Димитър Атанасов, 7. Иван Вълчанов;

Ботев (Ихтиман): 1. Филип Димитров, 3. Станислав Катранков, 6. Божидар Йотов, 18. Георги Юруков, 9. Рангел Игнатов, 8. Богомил Христов, 23. Владимир Бахъров, 12. Борислав Балджийски (К), 17. Ивайло Величков, 14. Мартин Иванов, 16. Петър Попадийн.

Снимки: Борислав Цветанов