Бдин вече е над всички на Северозапад

Бдин (Видин) подпечата доминацията си в Северозападната Трета лига с 3:2 като гост на Боруна (Царева ливада). Срещата е от 29-ия кръг на първенството. Победата осигури първото място за селекцията на играещия треньор Николай Цветков-Демона, въпреки че остава още един кръг до финала на сезона. Само 120 секунди след началотоу бдинци вече имаха гол аванс, реализиран от Ивайло Иванов. Валдемар Лашков удвои в 25-ата минута.

Иван Иванов върна интригата с попадение в последните секунди преди почивката. Тома Ушагелов обаче реализира поредното си попадение през полусезона в 69-ата минута. Четвърт час преди края Йоан Петков фиксира от дузпа окончателното 2:3.