АЕК с дубъл в Гърция

Отборът на АЕК (Атина) показа, че е истински хегемон в Гърция през този сезон. След като спечелиха титлата в първенството, сега възпитаниците на Матиас Алмейда вдигнаха и купата на страната. Те спечелиха финала срещу ПАОК с 2:0 и заслужено вдигнаха трофея, записвайки дубъл.

Срещата се игра във Волос пред празни трибуни, за да се избегне опасността от ексцесии между феновете на двата отбора. Съдия на мача пък бе германският елитен арбитър Феликс Брих.

Още по-впечатляващото в случая бе, че успехът на АЕК дойде с човек по-малко. Столичани останаха с 10 души на терена още в 6-ата минута, когато Лазарос Рота получи директен червен картон за задържане на откъсващ се съперников играч.

Въпреки това в 26-ата минута Аролд Мукуди откри резултата за АЕК, а в края на мача Пауло Фернандес заби и втори гол, с който окончателно подпечата успеха на своя тим.

Така АЕК спечели трофея за пръв път от 2016 година насам и общо за 16-и път в историята си. ПАОК пък остава с 8 отличия и цели 14 загубени финала. С най-много купи е Олимпиакос - 28.