Латвия и Финландия с нови победи на световното по хокей

Домакините Латвия и Финландия записаха победи в последния кръг на груповата фаза на Световното първенство по хокей на лед, предаде БТА. Шампионатът се провежда в Рига (Латвия) и Тампере (Финландия), като ще продължи до 28 май, а домакините се класираха за четвъртфиналите.

Латвия надигра Швейцария с 4:3 след продължение пред 9178 в „Арена Рига“ и след пет победи и две загуби и общо 13 точки, тимът зае трето място в класирането в група „В“. Попаденията за победителите бяха дело на Ралфс Фрайбергс, Родриго Аболс, Каспарс Даугавинс и Рудолфс Балцерс. За швейцарците, които са лидери в подреждането, поражението бе първо от седем мача, като те събраха 19 точки.

Латвийските хокеисти достигат до топ 8 на Световен шампионат за първи път от 2018 година.

В последната си среща от група „А“ Финландия надделя на Дания със 7:1 пред 11491 в „Тампере Дек Арена“. Успехът бе пети от седем срещи за финландците, които се наредиха на трета позиция с 16 точки, а датчаните допуснаха четвърта поредна загуба и останаха пети с 8 точки.

Германия отново прескочи групите на Световното по хокей

Вече са ясни и четвъртфиналните двойки на Световното първенство по хокей за мъже. САЩ ще играе срещу тима на Чехия, Швейцария ще се изправи срещу Германия, Швеция ще има за съперник Латвия, а Канада – Финландия. Всички мачове от четвъртфиналите ще се проведат на 25 май. Два дни по-късно са планирани полуфинали, а мачът за третото място и финалът ще се играят на 28 май.

Световното първенство по хокей на лед приключи за канадския нападател Джо Велено

След края на груповата фаза националните отбори на Унгария и Словения отпаднаха във втора дивизия, а Дания, Франция, Австрия, Словакия, Казахстан и Норвегия приключиха участието си в турнира.