Очаквайте: Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна

Швейцария победи Чехия и продължава без грешка на Световното

Швейцария все повече се намесва в битката за медалите, след като победи традиционно силния отбор на Чехия с 4:2 и постигна шеста победа в първите си шест мача на Световното първенство по хокей на лед.

С 18 точки хокеистите от алпийската страна си гарантираха 1-ата позиция в група В, а чехите за момента са на 2-о място с 13. Последната квота за четвъртфиналите ще бъде или за Латвия, или за Словакия.

Андрес Амбул вкара два пъти за Швейцария, Танър Ричард и Ромен Льофъл добавиха по един точен изстрел.

37-годишният ветеран Роман Червенка откри резултата за чехите в 6:47 минута със силен удар преди синята линия. След това Льофъл изравни, а във втората третина Амбул с двата си гола направи преднината на Швейцария 3:1. Червенка асистира и за 2:3 на Доминик Кубалик, но след това дойде и четвъртия гол.