ФК Димитровград шамароса Саяна в съседското дерби

В Димитровград, едноименния тим победи Саяна (Хасково) с 3:0 в съседското дерби. Двубоят е от 36-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Противно на крайния резултат, гостите започнаха силно. Още в началните секунди Димитър Алексиев пропусна отлична възможност да открие резултата. След четвърт час, Христо Димитров стори същото с глава от 5 метра. Пак Алексиев се размина с гола в 20-ата минута. Домакините имаха един шанс до почивката. След нея обаче Васил Димитров беше точен – 1:0.

Попадението стъписа хасковския тим и даде криле на димитровградчани. В 57-ата минута Николай Георгиев удвои от дузпа. След контраатака пък падна третия гол в 63-ата минута. В 70-ата рефера отсъди дузпа за Саяна, но след удара на Бейсин Бейсин, вратаря изби топката в корнер.