ФК Кюстендил и Марек завършиха наравно, червени картони за гостите

2:2 приключиха в Кюстендил, едноименния тим и шампиона Марек (Дупница). Двубоят е от 30-ия кръг на Югозападната Трета лига – Първа група (1-10 място). Стана двуостър мач на ниво професионален футбол с много положения за гол. Съперниците си поделиха по полувреме. Първото беше за домакините. Марио Евтимов ги изведе напред в 30-ата минута, когато вкара с глава. След почивката гостите бяха по-добри. Веско Любомиров изравни с шут от 20 метра в 50-ата минута. Десетина по-късно топката беше центрирана от корнер пред кюстендилската врата, настана суматоха и Боян Стойнев с глава направи обрата факт – 1:2.

В 80-ата минута футболистите на Кюстендил проведоха бърза контраатака, Евтимов беше спрян с нарушение и Евгени Зюмбулев реализира дузпата за окончателното 2:2. Само 120 секунди по-късно Росен Йорданов от Марек спря голова атака с нарушение и получи втори жълт и червен картон. Накрая от резервната скамейка на гостите реагираха бурно, че рефера свири край преди отбора им да завърши атаката си. Съдията вдигна червен картон на резервата Александър Близнаков.