Астън Вила настигна Тотнъм в битката за Европа

Трансформацията на Астън Вила под ръководството на Унай Емери продължи с победа над Тотнъм. Бирмингамци спечелиха с 2:1 на "Вила Парк" и се изравниха по точки с днешния си съперник. За "шпорите" това е четвърта загуба в последните им шест мача и те вече нямат шанс и на теория за място в топ 4.

Тотнъм не отправи нито един удар към вратата на съперника през първото полувреме. Джейкъб Рамзи откри резултата в осмата минута, а Дъглас Луис се разписа от фал в 72-ата минута и Вила стигна до шеста поредна домакинска победа. Хари Кейн отбеляза почетното попадение в последната минута от дузпа.

Вила изоставаше с 14 точки от Тотнъм на 11 март, но прогресът на тима е повече от очевиден. Те вече имат 14 победи от 23 мача във Висшата лига след пристигането на Емери. Бирмингамци сега се надяват на първо участие в евротурнирите от 2010 г.

Кейн за пореден път бе една от малкото светли лъчове на фона на слабото представяне на гостите. Негов удар бе отразен от Емилиано Мартинес през втората част. Спасяването бе важно, тъй като бе при резултат 1:0. Освен двата момента на Кейн Тотнъм предложи много малко в предни позиции. Попадение на Сон-Хюн Мин в добавеното време не бе признато поради засада.

Снимки: Imago