Саутхамптън записа поредна загуба и официално изпадна от Премиър лийг

Саутхамптън загуби вкъщи с 0:2 от Фулъм в мач от 36-тия кръг на Премиър лийг. Головете за "котиджърс" отбелязаха Карлос Винисиус (48') и Александър Митрович (72'). Така Саутхамптън вече загуби и математически шансове за оцеляване и изпадна в Чемпиъншип. "Светците" бяха неизменна част от  Премиър лийг от 2012 г. насам, но след много слаб сезон ще трябва да преглътнат отпадането.

През първата част футболистите на Фулъм имаха сериозни претенции за дузпа, след Лянко сякаш игра с ръка в наказателното си поле, но реферът ... не уважи претенциите им. Гостите играеха по-добре и пропуснаха удобни ситуации чрез Кени Тете и Вилиан.

Втората част започна отново с по-добра игра на лондончани и логичното се случи в 48-ата минута.  След добра атака отдясно Харисън Рийд успя да подаде на Карлос Винисиус и бразилецът от непосредствена близост се разписа - 0:1 за Фулъм.

В 72-рата минута влезлият като резерва Александър Митрович, който до днес изтърпяваше дълго наказание заради проявите си в мача от ФА Къп срещу Манчестър Юнайтед, окончателно уби интригата в срещата. Добро центриране на Хари Уилсън намери сърбина, който отбеляза с глава за 0:2 и окончателно прати "светците" в Чемпиъншип. До края на срещата домакините така и не успяха да върнат поне едно попадение.

Така Саутхамптън записа единадесет поредни мача без победа и четвърта поредна загуба в първенството, като тимът остава на дъното и официално се прости с елитния си статут. Фулъм пък записа втора поредна победа и "котиджърс" заемат 9-о място във временното класиране.

Снимки: Imago