Гигант догони Несебър накрая

1:1 приключи дербито за първото място в Съединение между Гигант и едноименния тим на Несебър. Двубоят е от 34-ия кръг на Югоизточната Трета лига. През първата част никой не взе превес. Домакините пропуснаха да открият резултата чрез Здравко Жилов. Хидает Хюсеин обаче изпълни прецизно фаул в 25-ата минута и лидера поведе в резултата. След почивката селекцията на Георги Мечечиев действаше по-добре.

Създаде достатъчно възможности за обрат, но Жилов, Красимир Здравков, Васко Василев, Свилен Щерев и влезлия като резерва Георги Коев се разминаха с гола. Последният обаче се реваншира в последните секунди на срещата, когато изравни с глава след центриране на съотборник. Така Несебър запази първото място, а Гигант остана втори.