Саяна и Несебър с постно реми в Хасково, разправии със съдията и отменен гол белязаха срещата

Саяна (Хасково) и Несебър не успяха да се победят и завършиха 0:0 в двубой от 32-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Двата тима не успяха да направят особено атрактивен мач, като най-любопитната ситуация се разви в началото на първото полувреме. Тогава гостите успяха да открият резултата, но домакините заобиколиха рефера и започнаха да го блъскат, след като имаха претенции, че попадението не трябва да бъде прието заради игра с ръка. След 3-4 минути караници в крайна сметка главният съдия отмени гола. Иначе и двата тима имаха възможности, но в повечето случаи не успяваха да нанесат опасни удари. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg.

Първата опасност дойде в 8-ата минута на сметката на Несебър. След добра комбинация Николай Дросев стреля от близка дистанция, но в последния момент Марем успя да избие. В 10-ата минута обаче Несебър откри. След центрирана отдясно към далечния край на наказателното поле топката бе върната към Хидает Хюсеин, който стреля от точката за дузпа, но ударът му бе блокиран. Така кълбото се оказа в краката на Михаил Георгиев, а той с плътен шут прати топката в горния ъгъл.

Веднага след попадението обаче домакините заобиколиха рефера, като някои от футболистите на Саяна дори започнаха да го блъскат, защото имаха претенции, че Хюсеин е играл с ръка. След близо 3 минути разправии, като на терена се появиха и част от охранителите, в крайна сметка съдията отмени гола, което доведе до нови караници. В 16-ата минута играта бе подновена при резултат 0:0.

15 Саяна (Хасково) 0:0 Несебър

В 22-ата минута морският тим бе много близо до това да вкара втори гол, с който напрактика да открие резултата. Дросев се справи добре на крилото, като отне топката в близост до наказателното поле на Саяна. Последва центриране, което намери Сливов, но вратарят на домакините Диян Вълков успя да избие точно от голлинията.

Домакините също организираха атаки, които изглеждаха опасни, но липсваше завършващият удар. В 29-ата минута Плахов опита късмета си, но вратарят на Несебър се справи. В края на първата част Несебър получи правото да изпълни пряк свободен удар, след който Костов стреля опасно, но Вълков спаси. Така двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

Първата опасна ситуация за второто полувреме дойде в 53-ата минута, когато Тодор Колев засече центриране от ъглов удар, но неточно. До края на срещата двата тима продължиха да организират опасни атаки, но както и по-рано се случваше в двубоя - без опасни удари към която и да е от двете врати. Така в крайна сметка срещата завърши без попадения.

С тава равенството Несебър увеличава преднината на върха до три точки. Морският тим е със 73, а вторият Гигант (Съединение) със 72. Саяна от своя страна е шести с 58 пункта.

САЯНА 0:0 НЕСЕБЪР

Стартови състави:

Саяна: 1. Диян Вълков, 66. Илиян Марчев, 3. Тейнур Марем, 33. Георги Хашев, 11. Христо Стоянов, 77. Митко Плахов, 7. Цветелин Петров, 14. Спас Милушев, 80. Павел Кочев, 9. Христо Христов, 10. Тодор Колев.

Несебър: 1. Марио Исаков, 23. Михаил Георгиев, 27. Николай Костов, 10. Хидает Хюсеин, 5. Георги Маджаров, 9. Трайо Грозев, 21. Валентин Сливов, 3. Иван Стоянов, 22. Цветомир Цонков, 18. Нуретин Пюскюлю, 7. Николай Дросев.