Севиля разочарова Еспаньол в трилър с пет гола

Севиля записа победа с 3:2 в домакинството си на Еспаньол от 32-рия кръг на Ла Лига. Двата тима сътвориха истински трилър, в който водачеството в резултата се смени няколко пъти, но накрая домакините на "Рамон Санчес Писхуан" ликуваха с трите точки и разочароваха борещия се за оцеляването си съперник.

Домакините започнаха по-активно и в 22-рата минута стигнаха до гол. Рафа Мир опита акробатичен удар в близост до вратата, който не се получи, но с доза късмет топката се озова в Брайън Хил, който я прати във вратата за 1:0.

Еспаньол обаче реагира добре и в 29-ата минута изравни. Сержи Дардер центрира остро и след двоен рикошет в защитници на съперника, от крака на Карим Рекик топката се озова във вратата за 1:1.

В 43-тата минута каталунците направиха и пълен обрат. Хави Пуадо се разписа с красив диагонален шут от границата на наказателното поле.

През второто полувреме обаче домакините успяха да стигнат до пълен обрат. Първо те получиха дузпа за нарушение на Винисиус Соуза и Лукас Окампос отбеляза от бялата точка за 2:2 в 69-ата минута.

В 88-ата минута Папе Гей бе изведен на стрелкова позиция от Маркос Акуня и хладнокръвно отбеляза за 3:2.

Така Севиля си поздрави с победата и с 41 точки излезе на 11-ото място във временното класиране. Еспаньол пък остава на предпоследното 19-о място с 31 точки.

Снимки: Imago