Тен Хаг: Това бе брилянтна седмица

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг остана доволен от минималния успех с 1:0 над Астън Вила. Той дори определи седмицата като брилянтна, въпреки равенството с Тотнъм (2:2) в четвъртък.

"Много съм доволен от трите точки и от представянето ни. Играхме впечатляващо срещу отбора на Астън Вила, който нямаше загуба в 10 мача и винаги отбелязваха гол. Движехме добре топката през първото полувреме - великолепно. Създадохме някои добри положения пред Каземиро, Рашфорд, Фернандеш и Забитцер, а успяхме и да отбележим. След това през втората част трябваше да направим 2:0, но не успяхме и в края бе трудно, защото съперникът показа решителност. Трябва да мислим мач за мач, но смятам, че това бе брилянтна седмица. Преди нея щях да съм доволен от точката с Тотнъм. Разбира се, когато водехме с 2:0, сме малко разочаровани, че не победихме, но след днешния успех смятам, че седмицата е перфектна. Поздрави за отбора", заяви Тен Хаг.

Манчестър Юнайтед прекъсна впечатляваща серия на Астън Вила и направи важна крачка към гарантиране на мястото в топ 4

"Нека мислим мач за мач, а следващият е срещу Брайтън, така че трябва да покажем същото желание и да не се разсейваме от класирането. Вярвам, че контролираме нещата, всичко е в нашите ръце. Трябва да покажем същата игра срещу Брайтън, защото ги познаваме добре от полуфинала за ФА Къп и знаем, че няма да ни е лесно", допълни нидерландецът.