Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Селтик нанесе нов удар на Рейнджърс и запази мечтата за три трофея

Селтик съхрани шансовете си за спечелването на три трофея в Шотландия, след като днес нанесе нов удар по самочувствието на големия си съперник Рейнджърс и го елиминира за купата на страната. Селтик спечели полуфинала за националната купа на Хемпдън Парк с 1:0, като единственото попадение вкара Жоао Педро Невеш-Жота в 42-ата минута след подаване на Дайцен Маеда.

"Детелините", които спечелиха по-рано през пролетта и Купата на Лигата, имат шанс да направят нов требъл. На финала за националната купа на 3-и юни те ще спорят с втородивизионния Инвърнес Каледониън Тисъл, който вчера удари с 3:0 Фолкърк. В местната Висша лига Селтик води с 13 точки пред сините и се нуждаят от само една победа, за да триумфират като шампиони.

Играчите на Глазгоу Рейнджърс, водени от Майкъл Бийл, спряха да играят в ситуация, в която очакваха съдията Уилям Калъм да отсъди нарушение в тяхна полза. Такова обаче не последва, Дайцен Маеда подаде на Жота, който без проблеми с глава прати топката в мрежата зад вратаря Алън Макгрегър. През второто полувреме страстите властваха на терена и футболистите на Глазгоу Рейнджърс направиха всичко, което беше по силите им. Но защитата на Селтик се справи с центриранията от двата фланга, както и с мощните удари на Малик Тилман с крак и на Тод Кантуел с глава.

Снимки: Gettyimages