Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Нюкасъл с нова победа

Нюкасъл записа трета поредна победа и запази третото си място в класирането. “Свраките” спечелиха с 3:1 домакинството си на последния Саутхамптън. Успехът обаче не дойде лесно и тимът на Еди Хау трябваше да прави обрат след почивката.

“Светците”, които записаха пета загуба в последните си шест мача, поведоха малко преди почивката с попадение на Стюърт Армстронг. Калъм Уилсън влезе на почивката и в 54-ата минута изравни, след като се разписа с удар отблизо. След това негов удар с глава бе отразен, а малко по-късно той прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

Нюкасъл стигна до пълен обрат след автогол на Тио Уолкот. Бившият играч на Арсенал отклони топката в собствената си мрежа след ъглов удар. Секунди по-късно Уилсън отбеляза 15-ия си гол от началото на сезона, след като заобиколи вратаря. Калъм беше близо и до хеттрик в самия край, но удари греда.

“Свраките” с всяка победа се доближават до участие в Шампионската лига. Те имат преднина от 11 точки пред петия Тотнъм пет кръга преди края. Саутхамптън пък е на крачка от изпадане, като изостават на шест точки от Нотингам, който е първият тим над зоната на изпадащите.

Снимки: Imago