Лудогорец удари Славия при U15

Лудогорец победи с 1:0 Славия в среща от 26-я кръг на Елитната група до 15г. играна на Овча купел.

Двубоят започна с по-активна игра на гостите, но добрите шансове за гол липсваха. Единствената възможност за “орлите” се откри в последните минути на полувремето, след каро Боян Иванов се пребори добре и стреля, но ударът му бе спасен. Така двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с грешка на Славия и шанс пред Елисей Съров, но ударът му срещна горната греда. В 41-ата Лудогорец поведе в резултата. Съров се възползва от прострелно центриране и с левия крак прати топката в мрежата. Десет минути по-късно дълъг пас зад защитата даде шанс за Димитър Мрънов да удвои резултата, но вратарят на Славия се намеси.

Домакините опитаха натиск в края на мача и стигнаха до няколко корнера, но до заплаха за вратаря на Лудогорец не се стигна. Така двубоят завърши с минимален успех за “орлите”, които увеличават аванса си на върха, след като вчера Левски не победи Дунав.