Шалке 04 с жизненоважен обрат срещу Вердер

Шалке 04 се доближи на точка от спасителната зона в Бундеслигата, след като постигна късен, но безценен обрат с 2:1 у дома срещу Вердер (Бремен). Гостите взеха аванс след поредното попадение на намиращия се в прекрасна форма Марвин Дюкш (18'). След почивката обаче „кралскосините“ заиграха значително по-добре и стигнаха до пълен обрат чрез Сеп ван ден Верг (81') и Диминир Дрекслер (90+2').

Дюкш, който в миналия кръг отбеляза хеттрик при победата над Херта, откри резултата в 18-ата минута. Гостите организираха контраатака, след като отнеха топката след изпълнение на тъч в тяхната половина. Вайзер превъзходно, с едно докосваше, изведе Дюкш, пред който бе само Шволов. Нападателят на Вердер обаче не остави шанс на стража, реализирайки 12-ия си гол през този сезон.

В 33-тата минута Шалке стигна до най-доброто си положение до момента. Тероде се хвърли на плонж и засече с глава центриране на Уронен. Павленка обаче успя да избие с върха на пръстите си.

Шалке започна по-силно второто полувреме. Първо Павленка отрази опасен удар на Бюлтер от 25 метра, а след това сантиметри не достигнаха на Карамен да засече центриране на Саласар. В 64-тата минута пък изстрел на Краус срещна напречната греда.

В 77-ата минута Илия Груев влезе в игра за Вердер.

Девет минути преди края „кралскосините“ стигнаха до изравнителен гол. Топката бе изчистена след дълго изпълнен тъч, но Сеп ван ден Берг я посрещна на границата на наказателното поле и я прати точно до дясната греда за 1:1.

В 87-ата отново Дюкш можеше да се разпише, но ударът му премина на сантиметри встрани от целта. Така се стигна до 92-рата минута, когато Шалке се добра до безценния обрат, след като Доминик Дракслер овладя добре в наказателното поле подаване от дълбочина на Саласар, след което моментално стреля покрай Павленка.