Безупречен Реал Сосиедад затвърди позициите си в топ 4 след успех над Осасуна

Отборът на Реал Сосиедад направи поредна важна стъпка към участието си в Шампионската лига през следващия сезон. Момчетата на Иманол Алгуасил този път надвиха състава на Осасуна като гост с 2:0 в мач от 32-ия кръг на Ла Лига. Попаденията паднаха след автогол на Серхио Ерара (6') и късен гол на Такефуса Кубо (90').

С успеха Реал Сосиедад дръпна с 8 точки пред петия в класирането Виляреал, докато Осасуна се намира на осмото място и участието в Европейските клубни през следващия сезон изглежда все по-трудно.

Срещата започна ужасно за домакините и след само 6 минути игра Серхио Ерера си вкара автогол.

Това не сломи Осасуна и момчетата на Ягоба Арасате опитаха всичко, за да изравнят, но ударите на Гарсия и Момо така и не разпечатаха вратата на противника.

В продължението на първата част Аймар Орос падна в наказателното поле на Реал Сосиедад, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR съдията отказа да посочи бялата точка и за пореден път успехът обърна гръб на Осасуна.

След почивката Осасуна тръгна напред, за да търси гол на всяка цена и се оголи. Домакините не съумяха да изравнят и платиха цената, допускайки нов гол в изтичащите секунди на добавеното време, когато Такефуса Кубо получи възхитителен пас в наказателното поле и отправи удар по трева в долния десен ъгъл на вратата, за да съкруши съперника и а оформи крайния резултат.