Страхотен обрат след почивката даде нови надежди в борбата за спасение на Валенсия

Валенсия спечели изключително трудна, но и важна победа с 2:1 над Валядолид в мач от 31-ия кръг на Ла Лига. Кайл Ларин даде преднина на гостите в 6-ата минута, но домакините осъществиха пълен обрат през втората част благодарение на головете на Муктар Диакаби (60’) и Хави Гера (90’).

“Лилавите” успя да излезе напред още в шестата минута, когато Муктар Диакаби направи изключително груба грешка, като допусна топката да мине под крака му, Кайл Ларин веднага се възползва и напредна бързо, след което преодоля неподготвения Гиорги Мамардашвили.

Втората част започна с голяма доза нерви и от двата тима, което пък доведе до нарушения и накъсване на играта. “Прилепите” успяха да изравнят резултата точно при изтичането на час игрово време, когато домакините изпълниха корнер, а именно грешникът при откриващото попадение - Муктар Диакаби се извиси най-високо и прати топката по посока на вратата. Там обаче груба грешка допусна стражът Жорди Масип, който напълно подцени ситуацията и остави топката да излезе в аут, а вместо това тя влетя в мрежата му за 1:1.

Футболистите на Алваро Рубио бяха изклюичтелно близо до това да си върнат преднината в двубоя само около пет минути по-късно, когато Иван Фреснеда осъществи прекрасна комбинация с Кайл Ларин, след което десният бек стреля в гредата. Домакините все пак измъкнаха така важните три точки дълбоко в добавеното време, когато Хави Гера успя да влезе в наказателното поле и с левия крак да намери мрежата за 2:1.

С тази победа Валенсия направи много важна крачка към спасението си и постигна втора поредна победа в Ла Лига. С нея “прилепите” се измъкнаха от опасната зона и заеха 16-ото място в подреждането с 33 точки. Валядолид е две позиции по-нагоре с два пункта повече.

Снимки: Imago