Валядолид надви Жирона и взе важни три точки

Валядолид победи Жирона с минималното 1:0 в мач от 30-тия кръг от Ла Лига. С победата тимът си осигури глътка въздух в борбата за оцеляване, като дръпна на конкурентите си в дъното.

Домакините вкараха първото и единствено попадение в 24-тата минута. След изпълнение на тъч Гонсало Плата проби отдясно и пусна успоредна топка към Мончу, който я засече с левия крак в мрежата на гостите за 1:0. Жирона пък пропусна добро положение в 37-ата минута, когато Хуанпе стреля, но топката мина встрани от вратата на Жорди Масип.

През втората част Валядолид имаше още няколко възможности да удвои преднината си, като удар с глава на Кайл Ларин в 54-тата минута бе спасен от Пауло Гасанига. Жирона пък отправи опасен шут десетина минути по-късно, дело на Рейниер. Като цяло чистите положения в срещата липсваха и мачът завърши при този резултат.

С успеха Валядолид постигна втора поредна победа и със сигурност ще диша по-спокойно в следващите седмици, като тимът заема 14-о място в класирането. Жирона пък прекъсна серията си от четири поредни мача в първенството без поражение, а отборът е на 10-а позиция, с 3 точки пред днешния си съперник.

Снимки: Imago