Балкан запази второто място в редовния сезон

Балкан победи със 74:67 (17:20, 21:17, 21:22, 15:8) Академик Пловдив в мач от 32-рия кръг на Националната баскетболна лига, изиграл се днес в Самоков. Така тимът от Ботевград запази втората си позиция във временното класиране с 22 победи и 7 загуби. Пловдивчани са на осмо място в таблицата с баланс 10-19.

Иначе срещата започна силно за баскетболистите на Балкан, които бързо поведоха с 11-2, но съперникът им успя да намери начин да се върне в мача и дори след 10 минути игра да поведе с 3 точки. Играчите на Йордан Янков задържаха доброто си темпо и през втората част, в която още в началото увеличиха на 6 точки. След това символичните гости от Ботевград обърнаха нещата в своя полза и се оттеглиха с аванс от 1 точка на почивката. След паузата мечът продължи да предлага качеството на дерби, като преди заключителната четвърт двата отбора достигнаха равенство в резултата. Последните минути бяха в полза на Балкан, а с това и мачът в „Арена Самоков“.

Пол Джаксън беше най-резултатен за Балкан с 16 точки, а Мануел Суарес завърши с дабъл-дабъл – 15 точки и 11 борби.

За Академик Пловдив Томислав Минков вкара 13 точки, 12 добави Васил Бачев.