Очаквайте от 17:30 часа: "Червените" с първа международна контрола, съперник е румънският Политехника Яш

ЦСКА 1948 продължава с победите! Гол от дузпа пречупи десетима от Локомотив (Пловдив)

ЦСКА 1948 записа но успех, макар и дошъл доста трудно. Тимът на наставника Тодор Янчев победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе отбелязано от Педриньо (51), който беше точен от дузпа. При ситуацията с 11-метровия наказателен удар Джовани Трупе от състава на гостите получи червен картон, оставяйки пловдивчани с човек по-малко близо едно полувреме. И двата тима се намират в топ 6, като гостите нямаха право на грешка, тъй като са само на 2 точки от седмото място и могат да бъдат изместени от Славия още в понеделник. Срещата бе гледана на живо от Димитър Бербатов, Валентин Михов, Христо Крушарски, както и бившия собственик на Царско село Стойне Манолов.

20 ЦСКА 1948 1:0 Локомотив (Пловдив)

В 7-ата минута след добър индивидуален пробив на Бабакар Дион последва шут извън наказателното поле на домакините, който беше посрещнат от Даниел Наумов. В следващите минути футболистите на ЦСКА 1948 бяха по-активни, но удари на Педриньо и Георги Русев не намериха вратата. В 35-ата минута гредата помогна на Даниел Наумов след техничен удар на Джовани към далечния ъгъл.

В края на първото полувреме Радослав Кирилов с финт на голлинията преодоля свой съперник, след което поднесе топката на Георги Русев, чийто удар беше отразен от Динко Хоркаш. Оказа се обаче, че Кирилов не е задържал топката в очертанията на терена.

Второто полувреме започна ударно за домакините, които получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Джовани Трупе срещу Радослав Кирлов. При въпросната ситуация защитникът на Локомотив получи червен картон за задържане, но до това се стигна след удар на Светослав Диков, който беше отразен с котешки рефлекс от Динко Хоркаш. Малко преди голлинията Радослав Кирилов можеше да прати топката в мрежата, но бе съборен от Трупе и крилото падна на тревата, усещайки лекото задържане от страна на защитника. ВАР потвърди решението на Волен Чинков и така зад топката застана Педриньо.

Бразилецът запази самообладание и прати Динко Хоркаш в обратния ъгъл на вратата.

В 71-вата минута грешка на Мартин Паскалев при изнасянето можеше да бъде наказана от Радослав Кирилов, но ударът на крилото излезе в аут. Две минути по-късно Денислав Александров завъртя чудесно топката към далечния горен ъгъл на вратата зад Даниел Наумов. Капитанът на ЦСКА 1948 успя да избие в корнер със сетни сили и хубав плонж.

До края на двубоя Локомотив не успя да достигне до гол и да се добере поне до точката.

ЦСКА 1948 - ЛОКОМОТИВ 1:0
1:0 Педриньо (51 д)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 14. Хелитон, 24. Лазар Марин, 16. Сидклей Перейра, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев, 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов, 8. Педро Енрике, 55. Светослав Диков;

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 13. Матеус да Силва, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 10. Джовани Маркес, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!