Бдин наказа Локо (Мездра) като гост и отново докосва промоцията

Бдин (Видин) стигна до важна победа с 3:1 като гост над лидера Локомотив (Мездра) в двубой от 24-ия кръг на Северозападната Трета лига. Двата тима изиграха доста интензивен двубой с много атаки и към двете врати, но в крайна сметка гостите бяха тези, които грабнаха трите точки и се изкачиха до първото място, като изпреварват именно тима от Мездра. Първо Тома Ушагелов даде аванс на гостите в 25-ата минута, но Михаил Иванов изравни за Локомотив (42’). Радостта на домакините обаче трая само 3 минути, след като Валдемар Лашков вкара втори гол за Бдин и наказа бившия си тим. През втората тимът от Мездра пропусна перфектна възможност да изравни, след като капитанът Николай Ганчев пропусна дузпа (54’), малко по-късно Ушагелов реализира второто си попадение и реши всичко в двубоя (77’). Мачът бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Още в 10-ата минута гостите успяха да стигнат до попадение. След дълъг пас Тома Ушагелов засече добре и вкара във вратата на Ивайло Василев. Попадението обаче бе отменено заради засада. Малко по-късно Деян Иванов се строполи в наказателното поле на гостите след контакт с Николай Цветков. Всички от домакинския щаб поискаха дузпа, но съдията прецени, че контактът не е достатъчен и не отсъди наказателен удар.

21 Локомотив (Мездра) 1:3 Бдин (Видин)

След равностойни първи 25 минути гостите успяха да открият. Тома Ушагелов успя да се обърне добре и от далечна дистанция стреля в долния ляв ъгъл на вратата на Локо (Мездра). Ивайло Василев скочи, но не успя да улови и така гостите от Видин излязоха напред в резултата - 0:1.

В 30-ата минута Иван Аспарухов получи перфектна възможност да изравни. Той бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но вкара прекалено много сила в шута си и прати топката високо над напречната греда.

Домакините продължиха да оказват натиск, който в крайна сметка даде резултат малко преди края на първото полувреме. В 42-ата минута Михаил Иванов поде атака отдясно, като успя да навлезе в наказателното поле. Футболистът на Локомотив опита нещо средно между центриране и прехвърлящ удар, който в крайна сметка изненада вратаря на гостите и топката се оказа във вратата на Бдин - 1:1.

Радостта на домакините обаче трая само няколко минути. В 45-ата минута Александър Соколов пусна хубав пас към Валдемар Лашков, който остана очи в очи с Ивайло Василев. Централният нападател на сбърка и с хубав шут даде нов аванс на тима от Видин - 1:2.

Още в първите минути след началото на втората част домакините можеха да изравнят. В 54-ата минута Винисиус де Соуса събори в собственото си наказателно поле Иван Аспарухов, което накара главния съдия да посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Николай Ганчев, който обаче стреля слабо, а Мартин Цветанов успя да спаси.

Последваха минути, в които домакините натиснаха своя противник в търсене на втори гол. В 77-ата минута обаче надеждите им бяха попарени, след като груба грешка в защитата на Локомотив позволи на Тома Ушагелов да отнеме и да излезе сам срещу вратаря Ивайло Василев. Нападелят на Бдин не сбърка и направи резултата 3:1 в полза на видинци.

До края на срещата отборът от Видин запази аванса си и успя да грабне победата.

Както вече стана ясно, с тази победа Бдин се изкачва на първото място. Видинци са с 58 пункта, докато Локо (Мездра) е с 56. Третият Вихър е с 53, като днес тимът от Славяново може да се изравни с Локомотив.

ЛОКО (МЕЗДРА) 1:3 БДИН

0:1 Тома Ушагелов (25)
1:1 Михаил Иванов (42)
1:2 Валдемар Лашков (45)
1:3 Тома Ушагелов (77)

Стартови състави:

Локомотив: 1. Ивайло Василев, 3. Стефан Стефанов, 23. Ивайло Тодоров, 4. Васил Сапунджиев, 22. Мохамед Сила, 14. Деян Иванов, 94. Ваньо Иванов, 88. Светослав Ангелов, 19. Николай Ганчев, 33. Михаил Иванов, 11. Иван Аспарухов;

Бдин: 1. Мартин Цветанов, 18. Стойчо Стойков, 5. Ивайло Иванов, 11. Мартин Николов, 7. Николай Цветков, 10. Цветомир Тодоров, 8. Калоян Цветков, 17. Винисиус де Соуса, 24. Александър Соколов, 23. Тома Ушагелов, 9. Валдемар Лашков.

Снимки: Владимир Иванов