Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

ФК Сливен: Съдиите ни смазаха и дариха победата на Саяна

Едноименният тим на Сливен загуби преди два дни с 0:2 от Саяна в Хасково. Срещата е от 30-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Ивайло Русков, президент на ФК Сливен, изрази пред Sportal.bg огромното си възмущение от работата на реферите в мача.

Саяна не се затрудни със Сливен

„Съдиите ни смазаха и дариха победата на Саяна. Всичко това отлично се вижда в записа на мача. Съперникът е по-опитния отбор, но съдийската бригада, водена от Рюстем Карагарен уби всичко футболно, което се опита да направи нашия отбор през 90-те минути. Със скандалните и тенденциозни отсъждания, ни показаха, че както и да играем, единствения възможен резултат за нас е загуба. Вдигнаха ни несправедливи картони, не маркираха явни засади при атаките на противника, решенията им в дадени игрови ситуации бяха обратни и все в наша вреда. Главният арбитър се държеше като мутра на терена. Заплашва състезателя ни, Сава Савов, че ще го изпрати да се изкъпе в Сливен още преди да е завършил двубоя. Първият гол на съперника дойде след неотсъдено нарушение за удар с лакът в гърба на Савов. В 45-ата минута, арбитъра спря атака с несъществуващо нарушение при съотношение четирима наши футболисти срещу двама защитници на Саяна. За тази ситуация, на почивката между полувремената Иван Стоянов попита главния съдия: „Какво беше това отсъждане“? Отговорът на рефера беше: „Изчезни“. Последва словесна престрелка и Стоянов беше отстранен от скамейката с червен картон. Оттам беше изгонен и вече излезлия от игра състезател Мартин Стоилов, който попита съдията: „За това ли пътуваме цял ден, за да се подигравате с нас“? Последва отговор, Стоилов напсува арбитъра и беше изгонен. Моето питане към всички е: „Докога съдиите ще решават как да завършват мачовете“? След срещата, младите ни футболисти ме питат: „Господин президент, какво става“? Какво да им отговоря ... Подобно съдийство обезсмисля влагането на финансови средства, усилията и работата на всички в клуба. Питам се, има ли смисъл да продължаваме въобще“…