Ямбол обърна Сливен в регионално дерби

Отборът на Ямбол победи с 2:1 Сливен като гост в регионално дерби от 27-ия кръг на Югоизточната трета лига.

Домакините откриха резултата в 31-ата минута, когато Петър Принджев стреля от дистанция, а вратарят Християн Славов не се намеси по най-добрия начин и допусна топката във вратата си. В 43-ата обаче гостите изравниха. Момчил Кузманов се пребори за топката в наказателното поле и след това намери по отличен начин Станислав Вълчев, който с глава от непосредствена близост направи 1:1. В началото на втората част Ямбол направи пълен обрат. Резервата Ангел Костов получи дълъг пас в наказателното поле и след като успя да спре добре топката, залъгвайки защитник на Сливен прониза стража Павел Колев.

С успеха си днес Ямбол събра 39 точки и вече заема 12-а позиция. Сливен от своя страна остава с 28 и остава на 14-о място.

СЛИВЕН 1:2 ЯМБОЛ
1:0 Принджев (31)
1:1 Вълчев (43)
1:2 Костов (50)