В морското дерби: Черноморец прегази Черно море

Черноморец се наложи със 114:71 (27:14, 38:18, 25:19, 24:20) над Черно море Тича като домакин в мач от 31-вия кръг на Националната баскетболна лига. Успехът е 17-и за "акулите", които имат и 11 загуби. "Моряците" са с баланс 6-22.

Срещата в зала "Бойчо Брънзов" не приличаше на дерби още от първите минути. Домакините наложиха темпото си още в началото и до почивката вече бяха със солиден аванс от 33 точки пред съперника си. След паузата те успяха да задържат добрия си ритъм и не позволиха на гостите от Варна да успеят да направят мача интересен.

За Черноморец Николай Георгиев беше най-резултатен с 22 точки, 20 вкара Георги Боянов, а по 13 нанизаха Джордан Тъкър и Берк Мехмед.

Костасдин Лазаров се разписа с 20 точки за Черно море, а 14 добави Мартин Йорданов.