Марсилия не се затрудни срещу Троа и се върна на второто място

Отборът на Марсилия се завърна на второто място в Лига 1 след победа с 3:1 в домакинството си срещу тима на Троа от 31-ия кръг на френския шампионат. Головете за домакините отбелязаха Виктор Оливейра (2', 64') и Дженгиз Юндер (40'), а за гостите се разписа Мама Самба Балде (90' + 1).

Момчетата на Игор Тудор изпревариха Ланс с точка и запазиха изоставането от 8 пункта спрямо лидера Пари Сен Жермен. Седем кръга преди края положението на Троа изглежда безнадеждно в зоната на изпадащите с цели 10 точки изоставане от спасителния бряг.

Мачът започна страхотно за Марсиля и Витор Оливейра изведе своите още във 2-ата минута на мача. Топката стигна до него след рикошет и той я заби в мрежата за откриващото попадение.

Малко преди почивката падна и второто попадение. Дженгиз Юндер получи отлично подаване в опасна близост до вратата на съперника и премерен удар по земя не пропусна да накаже Троа за втори път.

След подновяването на играта домакините продължиха да доминират и оформиха класиката чрез автора на първото попадение - Витор Оливейра в 64-ата минута. Отново след рикошет късметът му се усмихна и този път той овладя избитата топка, след което бе безкомпромисен за третия гол в срещата.

В добавеното време на мача Мама Самба Балде от Троа съумя да направи загубата на своите една идея по-почетна. Той получи подаване от Джеф Рене Аделаид в наказателното поле и нямаше друг избор освен да насочи коженото кълбо долния ляв ъгъл на Лопес.

Победата ще вдъхне необходимата доза самочувствие на Марсилия за финалния рейд в шампионата, като отборът към момента върви уверено към директна промоция в Шампионската лига след като не познава вкуса на поражението в шести пореден мач.

Троа пък, ако не направи нещо в близките две или три срещи ще трябва да стяга багажа за долните дивизии, защото записа 4 поражение в последните си пет срещи, а за последно победи Страсбург на 2 януари.

Снимки: Imago