Локо (Мездра) удари Етър II и гледа от високо

Локомотив (Мездра) се изкачи на първото място след 4:0 у дома срещу Етър II (Велико Търново). Срещата е от 22-ия кръг на Северозападната Трета лига. Мачът започна отлично за домакините. Те изпълниха корнер, Васил Калоянов насочи топката с глава, но съперник я докосна с ръка, 180 секунди след началото. Калоянов беше точен от бялата точка – 1:0. Стефан Стефанов центрира в 8-ата минута и Лионел Матадос удвои. В средата на полувремето, след пас на Деян Иванов, Калоянов пропусна да се разпише за втори път.

Иван Аспарухов обаче стреля неспасяемо от границата на наказателното поле в 29-ата минута и резултата стана класически. След почивката бяха извършени доста смени и темпото спадна. В 65-ата минута влезлия като резерва Михаил Иванов надбяга съперниците, преодоля търновския вратар, но си поведе силно топката и се размина с гола. Мездренският страж пък спаси удари на Атанас Атанасов, Денис Мартинов и Димитър Колев. Секунди преди края Стефанов центрира и влезлия като резерва Кристиян Йотов вкара за окончателното 4:0.

Преди срещата треньорския щаб и футболистите на Локомотив (Мездра) се снимаха с фланелката с №18, с която играе Ивайло Бояджиев. Жест на подкрепа към тежко контузения им съотборник по време на мача срещу Локомотив (Горна Оряховица). Тогава Бояджиев скъса менискус и кръстни връзки на десния крак.