Дербито на Северозапада завърши с успех за Локомотив (Мездра)

Локомотив (Мездра) излъга тима на Локомотив (Горна Оряховица) с 1:0 в дербито на кръга в Трета лига. Двата отбора бяха съответно втори и трети във временното класиране на Северозападната Трета лига, като преди днешния сблъсък бяха разделени от едва две точки. С поражението на Бдин (Видин) от Левски (Левски) тимът от Мездра се изкачи на първото място. Двубоят беше излъчен НА ЖИВО в сайта Sportal.bg

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В 4-ата минута много опасен удар на Иван Аспарухов премина покрай вратата на Локо (ГО). Гостите отговориха с много сериозна атака в 12-ата минута. Байдаков излезе очи в очи с вратаря на Локомотив Мездра, но стражът се намеси. Впоследствие се оказа, че е имало засада в момента на подаването.

18 Локомотив (Мездра) 1:0 Локомотив (Горна Оряховица)

В 30-ата минута Даниел-Виктор Кънчев проби по десния фланг, влезе в наказателното поле и шутира в близкия ъгъл, но вратарят на домакините се намеси безупречно. Първото полувреме завърши с удар на Кънчев високо над вратата.

В 49-ата минута гостите от Горна Оряховица искаха втори жълт картон за Гроздан Иванов и то с основание, но главният съдия подмина техните претенции. Малко след това наставникът на Локомотив Мездра предприе смяна, изваждайки Гроздан Иванов от игра. В 55-ата минута Ваньо Иванов влезе в наказателното поле на горнооряховския тим. Той опита да премина покрай вратаря и се свлече на земята, за което не спечели дузпа, а получи жълт картон за симулация.

В 63-ата минута домакините поведоха в резултата със страхотен гол, при който Михаил Иванов остави топката да мине през краката му, за да достигне до неговия съотборник Светослав Ангелов. Последният беше на границата на наказателното поле и с хубав удар опъна мрежата за 1:0.

В 80-ата минута Али Ахмед шутира от далечна дистанция, но топката излезе в аут. До края на двубоя гостите от Горна Оряховица така и не успяха да достигнат до изравнително попадение.

ЛОКОМОТИВ (МЕЗДРА) - ЛОКОМОТИВ (ГО) 1:0
1:0 Светослав Ангелов (63)

ЛОКОМОТИВ МЕЗДРА: 1. Ивайло Василев, 94. Ваньо Иванов, 55. Ивайло Тодоров, 3. Стефан Стефанов, 4. Васил Сампунджиев, 8. Гроздан Иванов, 11. Иван Аспарухов, 14. Деян Иванов, 9. Васил Калоянов, 33. Михаил Иванов, 18. Ивайло Бояджиев;

ЛОКОМОТИВ (ГО): 1. Венцислав Димитров, 12. Ивайло Велчев, 10. Кристиян Райчев, 86. Ивайло Тодоров, 5. Али Ахмед, 8. Александър Узунов, 23. Явор Генчев, 70. Даниел-Виктор Кънчев, 27. Янислав Цачев, 17. Георги Колев, 9. Димитър Байдаков;

Снимки: Борислав Трошев