Марсилия не успя да си върне второто място

Марсилия направи 0:0 като гост на Лориен и остана на трето място в класирането на Лига 1, на 2 точки зад Ланс. Второто поредно равенство за състава на Игор Тудор дойде закономерно на фона на малкото положения пред двете врати. Домакините се защитаваха добре и стигнаха до ценна точка, която ги изравни с Ница в средата на таблицата.

Въпреки териториалното надмощие на Марсилия, Лориен беше по-близо до попадение преди почивката. През второто полувреме гостите заиграха с повече скорост и пред Алексис Санчес и Дженгиз Юндер се откриха добри възможности, но и двамата не бяха хладнокръвни при завършека на атаките.

Резервата на Лориен Ибрахима Коне можеше да донесе победата на "мерлузите", но ударът му беше спасен от Пау Лопес. В последните минути Марсилия притисна съперника и Нуно Тавареш пропусна да се превърне в герой за тима си. ОМ спечели само един от последните си 6 мача в шампионата, а в този период отпадна и от Купата на Франция.

В следващия кръг марсилици ще посрещнат намиращия се в зоната на изпадащите Троа, а Лориен ще гостува на Монако, който заема 4-о място в класирането.