Дъжд от картони, но без голове в Асеновград, домакините се жалват от тенденциозно съдийство

0:0 приключиха в Асеновград местния Асеновец и Родопа (Смолян). Двубоят е от 28-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Бяха изминали само няколко минути, когато главния съдия Димо Димов отстрани с червен картон Васил Богданов от домакините. В 15-ата минута голмайстора им Тодор Тодоров поиска дузпа за нарушение срещу него, но рефера го декорира в жълто. Десетина минути по-късно Тодоров и съперник влязоха в единоборство и нападателя на Асеновец получи втори жълт и червен картон. След почивката арбитъра показа пътя към съблекалните и на администратора на смолянския тим. Накрая пък изгони от скамейката и резервния вратар на Родопа Горан Гръблев. На терена също имаше критични моменти. Дори и с девет футболисти, асеновци създадоха няколко положения за гол през първото полувреме, но Тодоров, Александър Димов и на два пъти Мутлу Алиев ги пропиляха. През втората част асеновградския тим заигра дефанзивно. Провеждаше и контри, като веднъж Реджеб Халил пропусна да вкара. След удар на Петър Шопов пък смолянски състезател изби от голлинията. Футболистите на Родопа също имаха своите шансове. В 70-ата минута обаче не уцелиха вратата. Накрая получиха дузпа. Христо Ковачев изпълни, но стража на домакините Станимир Иванов спаси.

След мача играещия треньор на Асеновец Веселин Филипов заяви пред Sportal.bg

„Главният съдия Димо Димов се превърна в главно действащо лице на терена. С решенията си изнерви всички в един мач без особено значение за двата отбора. От началото на пролетния сезон зачестиха явните съдийски грешки, които ощетяват отбора ни и влияят негативно на крайните резултати от нашите мачове. Така беше при гостуванията ни в Хасково, Димитровград и в Пловдив, където Спартак ни победи с нередовен гол“.