Селтик се доближи до нова титла след успех в дербито

Селтик се доближи до защита на титлата си в Шотландия, след като спечели дербито с Рейнджърс с 3:2. “Детелините” вече имат 12 точки преднина на върха и са почти сигурни шампиони.

Киого Фурухаши откри резултата в 26-ата минута, но Джеймс Таверние изрвни след страхотно изпълнение на фал в края на първото полувреме. Доминация на Селтик след почивката доведе до нови два гола, дело на Фурухаши и Жота. Вторият гол на Таверние направи края на срещата нервен за домакините, но те задържаха преднината си.

Рейнджърс знаеше, че това е последният му шанс да се върне в борбата за титлата и започна агресивно. “Сините” опитаха да притиснат съперника с висока преса. В 20-ата минута те стигнаха до гол, но попадението бе отменено поради нарушение на Алфредо Морелос. Съдията прецени, че нападателят е избутал Алистър Джонсън. Това бе потвърдено след разглеждане с ВАР, но останаха съмнения в правотата на решението. Попадение на Селтик също бе отменено, но поради засада.

Алън Макгрегър бе тестван от Жота и Калъм Макгрегър преди Фурухаши да открие резултата. “Сините” бяха изправени до стената, но на почивката напуснаха терена при равен резултат. Блестящо изпълнение на фал от Таверние не остави шансове на Джо Харт.

Рейнджърс започна силно втората част, но играчите на Майкъл Бийл сами си създадоха проблеми, които доведоха до втори гол във вратата им. Бен Дейвис първоначално се справи с опасността, но реши да запази топката в игра, а не да й позволи да излезе в ъглов удар, и това доведе до втория гол на Киого в мача. Бранителят успя да спре японеца при следващата възможност, но “детелините” стигнаха до трети гол след нова грешка в защитата. Жота открадна топката след подаване назад на Сутар и я прати в опразнената мрежа. Таверние отбеляза своя гол номер 100 за Рейнджърс в 79-ата минута, но “сините” не бяха близо до изравняване.

Снимки: Imago