Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Брайтън и Брентфорд изиграха луд мач, с който показаха защо са толкова напред

Брайтън и Брентфорд изиграха зрелищен двубой на „Амекс Стейдиъм“, в който си вкараха общо шест гола, но така и не успяха да се победят, завършвайки 3:3. Гостите на три пъти повеждаха, но „чайките“ винаги успяваха да покажат реакция. След този двубой Брайтън и Брентфорд остават с еднакъв актив, а с точката, която прибавиха към него, изпревариха Ливърпул и вече заемат съответно шесто и седмо място.

Стийл отново започна на вратата на Брайтън. Евън Фъргюсън не бе в групата, така че Дани Уелбек водеше атаката на „чайките“. Колуил бе предпочетен пред Уебстър.

В състава на Брентфорд имаше една промяна в сравнение с мача с Лестър. Понтус Янсон замени Йоан Уиса, което означаваше, че Томас Франк премина към схема петима бранители.

Брентфорд откри резултата с първата си атака. В десетата минута Янсон засече с глава центриране на Йенсен. В 21-ата минута Брайтън изравни, след като дълго подаване на Стийл стигна до Митома, който прехвърли хладнокръвно Рая. Още в следващата минута обаче гостите възстановиха преднината си след удар на Айвън Тони, който получи около границата на наказателното поле, поведе си и стреля с десния крак. “Чайките“ за втори път изравниха чрез Дани Уелбек, който в 28-ата минута засече на далечната греда с глава центриране на Марч.

В 49-ата минута Брентфорд излезе за трети път напред в резултата, след като Итън Пинок засече от въздуха центриране на Мбемо от фаул. Брайтън обаче избегна загубата, след като в 89-ата минута Мак Алистър реализира точно дузпа, отсъдена заради игра с ръка на Хики.Така домакините заслужено се спасиха от загубата в мач, в който отправиха цели 33 удара към вратата на съперника.

Снимки: Imago