Бостън Брюинс спечели "Президентс Трофи" в НХЛ

Отборът на Бостън Брюинс спечели редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) и вече е притежател на купата за това постижение ”Президентс Трофи”, след като се наложи с 2:1 над Калъмбъс Блу Джакетс след продължение.

С този успех Бостън събра 121 точки и зае 1-во място в решетката преди плейофите за титлата, тъй като е недостижим на върха. На второ място е Каролина със 103 точки.

Дейвид Пастарнак вкара победния гол за Бостън 41 секунди след началото на продължението, като това за него е попадение номер 53 през сезона. Победата е под номер 58 в редовния сезон, което е и клубен рекорд. Хампус Линдхолм напредна от дясно и подаде на Пастарнак за гола.

Бостън пред себе си има още две постижения, които може да подобри преди началото на елиминациите. Те са на 4 победи от рекорда за цялата Лига, който се държи от Детройт през сезон 1995/96, а също така и на мач от този на Тампа Бей от сезон 2018/19.

Тайлър Бертуци изравни за победителите в 10:07 минута на втория период, завършвайки подаване на Павел Заха. Вратарят им Линус Улмарк спаси 25 изстрела днес, а единственото попадение за гостите вкара Джак Рослович в 8:08 минута на първата третина.