Лудогорец спечели дербито срещу Национал при 15-годишните

Лудогорец спечели дербито на 21-вия кръг на Елитната юношеска група до 15 години. Разградчани се наложиха над Национал у дома с 1:0. Двубоят започна по добре за "орлите", като в 5-ата минута удар на Калоян Божков от фал мина покрай вратата.

Гостите отговориха с опасен изстрел на Дилян Шишманов, но вратарят на Лудогорец се отчете със страхотно спасяване. Малко преди да изминат 20 минути игра "орлите" откриха резултата след центриране отдясно на Илиян Гатински, което намери Максим Минков и той отбеляза с глава.

Преди края на първото полувреме удар на Кристиян Горянов срещна страничната греда. До почивката повече попадения нямаше и така домакините се оттеглиха с аванс.

Второто полувреме бе изпълнено с много битка и малко добри шансове за гол, като така резултатът се запази непроменен и Лудогорец спечели изключително важни 3 точки.

Снимки: Sportal.bg