Юношите на България непобедени и след втория мач с Полша, играч на ЦСКА 1948 със съмнения за тежка травма

Юношите до 18 години на България и Полша завършиха 1:1 в контрола, която се проведе на базата на "трикольорите" в Бояна. Това бе втора проверка между двата тима в рамките на няколко дни. Първата завърши 2:0 в полза на България.

16 У18 България - Полша (контрола)

Футболистите на Ангел Стойков първи застрашиха вратата на противника. В 8-ата минута топовен далечен шут на Маринов профуча покрай лявата греда. Седем минути по-късно гостите поведоха. Видлар получи пас в коридор отдясно и центрира по земя. Божев не успа да улови и след последвалото меле топката стигна до непокрития Дзюба, който без проблем я изпрати в мрежата на "лъвчетата".

В 24-ата минута Боежв спаси шут на Байер от границата на големия пеналт. Малко по-късно Байер направи сериозен пропуск, стреляйки в аут ог границата на малкото наказателно поле.

В тези минути България играеше с човек по-малко след контузия на Росен Божинов, който бе заменен принудително. Лекарите оказваха дълго време помощ на бранителя на ЦСКА 1948, след което той бе прибран с носилка.

В 44-ата минута Козловски като по чудо не удвои след грешка на нашата отбрана. Футболистът на поляците прехвърли излезлия да го пресрещне Божев от границата на наказателното поле, но не уцели вратата.

Четири минути след почивката България изравни след брилянтен изстрел от дистанция на Константин Павлов, който не остави шанс на полския вратар.

"Лъвчетата" продължиха да доминират и в следващите минути, но няколко опасни пробива по двата фланга не завършиха с добри центрирания. В 70-ата минута пък Василев отправи удар от далечна дистанция, който излезе в аут.

В 77-ата минута Смиглевски падна в наказателното поле след единоборство с Росен Маринов. Поляците поискаха дузпа, но техният футболист се строполи прекалено лесно след лекото съприкосновение с българския бранител и не последва сигнал от съдията.

В 90-ата минута поляците можеха да измъкнат успеха. Бучковски отправи топовен шут от 16-17 метра, но за късмет на нашите той разтресе напречната греда, а след това топката тупна малко пред голлинията.

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 1:1

0:1 Максимилиан Дзюба 15
1:1 Константин Павлов 49

БЪЛГАРИЯ (U 18): 1. Божев, 3. Божинов, 4. Василев, 5. Р. Маринов, 7. Атанасов, 8. Стоянов, 11. Б. Маринов, 13. Йонашчъ, 14. Павлов, 21. Драганов, 22. Трайков

ПОЛША (U18): 12. Райжиковски, 2. Барчак, 4. Зиолковски, 7. Видлар, 8. Байер, 10. Йедрасик, 15. Дзюба, 18. Терлечки, 20. Козловски, 21. Луберечки, 23. Кобус

Снимки: Борислав Трошев