Карал проби в Милан герой за Литекс срещу десет от Добруджа

Литекс прекъсна негативната си серия от девет поредни мача във Втора лига без успех и се върна към победите. "Оранжевите" се наложиха с минималното 1:0 над Добруджа у дома в среща от 23-тия кръг на първенството.

17-годишният Мерт Дурмуш, който преди време изкара пробен период в италианския гранд Милан, реализира единственото попадение на Градския стадион в Ловеч в 80-ата минута.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Гостите от Добрич завършиха двубоя с 10 души на терена, след като в началото на второто полувреме техен играч получи червен картон. С днешното поражение страхотната серия на тима, воден от Сашо Ангелов, от седем мача без загуба приключи.

Литекс отново се изкачи над опасната зона, но със своите 27 точки е само на две от 15-ия в класирането Миньор. Добруджа също има 27 пункта и заема 13-а позиция в таблицата.

В следващия кръг ловчалии, които все още са водени от Андрей Андреев, гостуват в Крумовград, а "зелените" приемат Дунав (Русе).