Дубълът на Лудогорец излъга Дунав в Русе

Лудогорец II победи с 1:0 Дунав (Русе) като гост в мач от 23-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение дойде през втората част, когато Бранимир Костадинов бе точен в 52-ата минута.

Така “орлите” влизат в серия от три поредни победи и четири мача без загуба. Разградчани заемат 5-ата позиция с 36 пункта. Дунав от своя страна прекъсна добрата си серия от 8 двубоя без загуба. В предния кръг “драконите” смачкаха с 3:0 Янтра, но днес не успяха да грабната трите точки и да се изкачат в класирането. Русенци са осми с 31 пункта, на 7 точки от опасната зона и на 7 от четвъртото място, което към момента дава правото за бараж.