Черно море не изпита затруднения и постигна комфортна победа срещу Септември (София)

Черно море победи с 3:0 Септември (София) в първия мач от 24-ия кръг на efbet Лига. “Моряците” играха по-добре през цялата среща и заслужено стигнаха до трите точки в тази среща. Още в 5-ата минута Мазир Сула откри резултата след асистенция на Исмаил Иса. Централният нападател продължи с доброто си представяне и след двата си гола в предишния кръг срещу Лудогорец успя да се разпише и днес срещу Септември за 2:0 (39’). През второто полувреме варненци сложиха точка на спора, а крайният резултат оформи завърналият се във Варна Влатко Дробаров (67’).

Още в 3-ата минута Черно море можеше да открие резултата. Центриране отдясно намери Иса, който надскочи Йонашчъ и стреля с глава. Ударът му обаче не застраши вратата на гостите.

В 5-ата минута домакините успяха да открият. Исмаил Иса получи хубав извеждаш пас надясно и напредна с топката в крака, като навлезе в наказателното поле. Там с хубава смяна на посоката успя да елиминира противников състезател, а след това подаде по земя, като прокара кълбото през краката на Чешмеджиев, към Мазир Сула. Халфът на “моряците” бе оставен напълно сам и с много точен и прецизен удар вкара за 1:0.

В 12-ата минута “моряците” се разминаха и с второ попадение. Мазир Сула излезе очи в очи с Шейтанов, но вратарят на Септември скъси дистанция и успя да избие. Кълбото обаче попадна в Алекс Фернандес, който стреля от дистанция към опразнената врата, но неточно.

2 минути по-късно дойде и най-добрата възможност за Септември. Мартин Стоянов пусна хубав успореден пас отдясно към наказателното поле, където намери Мартин Петков. Централният нападател на гостите обаче не успя да засече добре топката, въпреки че бе фронтално срещу вратата. В 20-ата минута отново Петков отправи опасен удар от границата на пеналтерията, след като получи добър пас от Шейтанов. Топката обаче премина на сантиметри от напречната греда.

В следващите минути Черно море продължи да организира опасни атаки и да атакува към вратата на Септември. В 22-ата минута Иса опита удар със задна ножица, но неточно, а малко по-късно Сула пробва късмета си от дистанция, но отново неуспешно.

Така се стигна до 39-ата минута, когато логичното се случи и “моряците” стигнаха до втори гол в срещата. Мазир Сула проби добре отдясно и подаде към Дакай, който бе в наказателното поле. Швейцарецът бързо пусна топката към Иса, който малко пред вратарското поле отправи силен изстрел за 2:0.

До края на втората част повече интересни положения нямаше и така варненци заслужено се оттеглят с аванс от 2 гола на почивката.

През първите минути на втората част гостите бяха една идея по-активни и се втурнаха в търсене на гола. В 53-ата минута Мартин Ачков бе оставен абсолютно сам отляво в наказателното поле след което последва подаване по земя към Димитър Костадинов. Цветомир Панов обаче успя да изчисти в корнер.

В следващите минути темпото поспадна и двата тима не си създадоха особено много положения. Така се стигна до 67-ата минута, когато домакините получиха правото да изпълнят ъглов удар. Мазир Сула отправи хубаво центриране, което намери Влатко Дробаров. Завърналият се в Черно море защитник засече топката с глава и я вкара във вратата на Шейтанов - 3:0.

В 80-ата минута Виктор Попов опита нещо средно между центриране и удар отдясно, но топката придоби неприятна треактория за Димитър Шейтанов и тя се запъти точно под напречната му греда. Вратарят реши да не рискува и изби в корнер.

До края на срещата “моряците” продължаваха да държат инициативата и организираха няколко опасни атаки, които обаче не доведоха до четвърто попадение. В самия края на срещата Мартин Петков стреля опасно с глава от близка дистанция, но Дюлгеров показа рефлекс и изби. Все пак варненци стигнаха без проблем до трите точки и се изкачват поне временно до петото място с 39 точки. Септември остава 11-ти с 22.

ЧЕРНО МОРЕ 3:0 СЕПТЕМВРИ

1:0 Мазир Сула (5)
2:0 Исмаил Иса (39)
3:0 Влатко Дробаров (67)

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 35. Арлинд Дакай, 8. Мазир Сула, 77. Стефан Велев, 10. Велислав Василев, 11. Алекс Фернандес, 3. Живко Атанасов, 86. Исмаил Иса;

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 10. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 26. Константин Чешмеджиев, 20. Красимир Станоев, 3. Мартин Петков, 11. Мартин Ачков, 14. Мартин Стоянов, 18. Петър Чуич, 17. Симеон Александров, 15. Кубрат Йонашчъ.

Снимки: Startphoto